0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветМакедонија.СлајдерПолитика

ЕК: Ако автобусот на „Беса транс“ немал лиценца, преминувањето граници можеби било нелегално

Според правилата на Европската Унија, доколку автобусот на „Беса транс“ немал валидна лиценца за превезување патници, тој не би смеел да премине граница на Европската Унија, во случајов Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close