0_Web_АктуелноИзбрано

„Експлозија“ на домашниот тероризам во САД

„Секако дека бројот на домашни терористи експлодираше“, рече Кристофер Реј, директор на Федералното биро за истраги (ФБИ), пред комисијата во Сенатот, нарекувајќи спречување терористички напади главен приоритет на Бирото „сега и во догледна иднина“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close