ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Експлозија урна зграда во јужна Франција, се трага по исчезнати

Властите во јужниот регион Вара соопштија дека едно од повредените лица е извлечено од под урнатините и е во критична состојба, додека тројцата други  побарале итна медицинска помош по експлозијата што рано утринава се случи во крајбрежниот град Санари-сур-Мер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close