0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Експлозија во центарот на Атина, еден повреден

Едно лице е повредено и со изгореници пренесено во болница по силната експлозија што утрово се случи во зграда во центарот на Атина, а според првичните неофицијални информации можно е причината да е истекување на природен гас, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close