БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Експлозија во фабрика кај Бубањ Поток, детонации во Белград, има загинати

Силна експлозија одекна околу 14 часот во Бубањ Поток, а густ чад лебди над таа приградска белградска населба. „Вечерни Новости“ објавија дека две лица го загубиле животот. Според „Телеграф“, во експлозијата во фабриката има загинати, а едно работник кој бил заробен пожарникарите успеале да го извлечат, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close