0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Експлозија во кинески универзитет, двајца загинати

Две лица загинаа, а најмалку девет се повредени во експлозија на универзитет во источна Кина, јавија денеска кинеските државни медиуми.

Back to top button
Close
Close