ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Експлозии регистрирани во главниот град на Украина; очевидци тврдат дека имало ракетни напади

Неколку експлозии се регистрирани денеска наутро во украинскиот главен град Киев, по што итните служби биле распоредени во градската област Шевченко, објави градоначалникот Виталиј Кличко на Телеграм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close