0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Експертска дебата за промена на системот на усогласување на пензиите, најави министерката Тренчевска

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска најави отворање дебата за промена на системот на усогласување на пензиите, нешто што го бара Сојузот на здруженија на пензионерите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close