Граѓански секторОпштество

Еко-свест: Исфрлањето на пластичните кеси ќе влијае за намалување на отпадот од пластика

Центарот за истражување и информирање за животната средина Еко-свест денеска соопшти дека во целост го поддржува стапување во сила на одредбите за забрана за користење на пластични кеси за носење на стоки на пазарот, која почнува со примена од денеска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close