Општество

Еко-акција на Телеком за позелени и почисти урбани средини

Волонтери од Македонски Телеком пошумуваа и расчитуваа отпад во Скопје во рамките на еко-ацијата за заштита на животната средина со која го одбележаа Денот на планетата Земја- 22 април.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close