СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Еквадорците протестираа против економската политика на претседателот Ласа

Илјадници Еквадорци излегоа вчера на протести низ земјата со кои сакаат да се спротивстават на економската политика на конзервативниот претседател Гиљермо Ласа, откако пред неколку дена тој ги зголеми цените на бензинот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close