0_Магазин.ПорталСцена

Ед Ширан најбогата британска ѕвезда под 30 години

Песната „Shape of You“ е најстримуваниот негов сингл, а тој ја има и турнејата со најголема заработка на сите времиња. Ширан, инаку, неодамна го објави својот нов албум, „Equals“.

Back to top button
Close
Close