ЕвропаРуско-украинска криза

Едно лице рането во напад со ирански дрон врз населено место сто километри јужно од Киев

Едно лице е рането во напади извршени со беспилотно летало од иранско производство врз градот Бела Црква, стотина километри јужно од Киев, изјави денеска регионалниот гувернер, Олексиј Кулеба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close