Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Едно лице застрелано во близина на Париз, им се заканувал на полицајците со нож и извикувал „Алах Акбар“

Лице вооружено со нож и се заканило на полицијата, извикувајќи „Алах Акбар“, пред да биде застрелано од полицијата во Коломб во близина на Париз, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close