СветСвет.Портал

Едно лице загина при оружен напад на студентска забава во Џорџија

Едно лице загина, а седум други се повредени во оружен напад за време на студентска забава во близина на Универзитетот во Форт Вали, Џорџија, соопшти локалниот огранок на каналот Фокс њуз, повикувајќи се на податоци од полицијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close