0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

„Единствена Русија“ со убедливо водство на парламентарните избори во Русија

Пет партии - „Единствена Русија“, Комунистичката партија на Руската Федерација, Либерално - демократската партија, „Праведна Русија - за вистината“ и „Нови луѓе“ влегуваат во Државната дума по обработката на 40 отсто од гласовите, покажуваат податоците на Централната изборна комисија на Русија.

Back to top button
Close
Close