ОпштествоСервисни информацииХроникаХроника.Портал

Единаесет возачи управувале возило под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

Полициски службеници од СВР Битола на  вчера и денеска во периодот од 22:00 до 04:00 часот спровеле акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол . Притоа, контролирани биле 248 возачи, при што откриено присуство на алкохол било кај 11 возачи. Истите веднаш се исклучени од сообраќајот и поднесени им се соодветни поднесоци, соопшти МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close