СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Еден сириски војник загина, тројца се ранети во израелски напад во Сирија

Еден сириски војник загина, а тројца се ранети во израелски воздушен напад синоќа во областа Палмира, објави сириското Министерство за одбрана.

Back to top button
Close
Close