СветСвет.Портал

Еден полицаец загина, 15 лица повредени во експлозија на бомба во Пакистан

Еден полицаец загина, а 15 лица се повредени во експлозија на бомба во близина на полициски автобус паркиран пред Универзитетот Балучистан во југозападен Пакистан.

Back to top button
Close
Close