КултураКултура.Портал

“Еден маж и една жена”- изложба на Емилија и Стојче Тоциновски во Mузеј-Галерија Кавадарци

Заедничката изложба на уметниците Емилија и Стојче Тоциновски, насловена „Еден маж и една жена“, вечерва, во 19 часот, ќе биде отворена во Музеј-Галерија во Кавадарци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close