0_Web_Насловна-слајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Еден загинат и четворица повредени при сообраќајка на автомобил со македонски таблички кај Нови Сад

Хрватски граѓанин загина, а четворица државјани на Северна Македонија се повредени во сообраќајна несреќа што се случила денеска кај клучката Ковиљ во близина на српскиот град Нови Сад, откако автомобил со македонски регистерски таблички излетал од патот по судирот со друго возило.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close