ЕвропаЕвропа.Портал

Еден загинат и најмалку 20 повредени во експлозијата во трговски комплекс во Ереван

Eден човек загина, а најмалку 20 се повредени во експлозија во трговскиот комплекс Сурмалу во Ереван, соопштија ерменските власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close