0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Едвард Џозеф: Северна Македонија треба да го искористи скрининг-процесот и да се фокусира на реформите

И покрај тоа што францускиот предлог не е избалансиран, Северна Македонија треба да го искористи скрининг-процесот и да се фокусира на реформите кои се важни за граѓаните и ќе ја придвижат земјата напред, изјави Едвард П. Џозеф од Школата за напредни меѓународни студии при Универзитетот Џонс Хопкинс (Johns Hopkins School of Advanced International Studies) од САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close