СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Египет: Дваесет и двајца исламистички борци осудени на бесење

Мажите се прогласени за виновни за извршување на 54 „терористички операции“ во Египет, вклучувајќи го и убиството на висок полицаец и обидот за атентат врз поранешниот министер за внатрешни работи Мохамед Ибрахим.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close