0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Египетски безбедносни извори: Од вечерва прекин на огнот меѓу Израел и Палестинците од „Исламски џихад“

На предлог на Египет, завојуваните Израел и палестинските милитанти од „Исламски џихад“ се согласија од вечерва да има прекин на огнот во Газа,  наведуваат египетски извори, откако Израел во текот на викендот гаѓаше палестински цели, што ги натера милитантите да истрелаат ракети со долг дострел врз израелските градови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close