0_Спорт.ПорталФудбал

Египетските училишта воведуваат предмет „Мохамед Салах“

Големите успеси кои во кариерата ги постигнува фудбалерот Мохамед Салах ќе се изучуваат како наставен предмет во египетските основни и средни училишта како дополнителна инспирација за учениците да постигнуваат успеси во животот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close