Дописници МКДОпштински вести

Евротинк – Центар за европски стратегии: Потребна е поголема афирмација на локалните совети за превенција

Поголема афирмација на локалните совети за превенција и поголема видливост на нивната работа меѓу граѓаните, медиумите и невладиниот сектор, покажува истражувањето на Евротинк - Центар за европски стратегии што денеска беше презентирано во Општина Охрид како дел од проектот „Кон транспарентна, отчетна и инклузивна полиција во Република Северна Македонија“ , финансиран од Националниот фонд за демократија од Соединетите американски држави.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close