ЕвропаЕвропа.Портал

Евростат: Англискиот јазик е најчесто изучуван јазик во ЕУ, следуваат шпански, француски и германски јазик

Во 2019 година, англискиот јазик е најчесто изучуваниот странски јазик во средните училишта во ЕУ - 96 отсто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close