Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Европски денови на културно наследство во НУ Музеј Куманово

НУ Музеј ги повика кумановци бесплатно да ги посетат музејската поставка и опсерваторијата Кокино, информираа денеска надлежните од установата. Преку едукација, предавања НУ Музеј ќе ги одбележи Европските денови на културното наследство.

Back to top button
Close
Close