ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Европските складишта за гас се полупразни

Европските потрошувачи поради студеното време активно го „повлекуваат“ гасот од подземните складишта, поради што тие се веќе полупразни. Ова го покажуваат податоците на Gas Infrastructure Europe (GIE).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close