0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Европските лидери со овации ја поздравија Меркел на нејзиниот последен самит

Самитот на ЕУ без Ангела Меркел ќе биде како „Париз без Ајфеловата кула“ или „Рим без Ватикан“, изјави денеска претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, поздравувајќи ја германската канцеларка која заминува во пензија, јави ДПА.

Back to top button
Close
Close