ЕвропаСвет.ПорталСвет.Слајдер

Европските дипломати разочарани од иранските измени на текстот на договорот

Високи дипломати од Франција, Велика Британија и Германија, кои денеска во Виена учествуваа на разговорите за обновување на иранскиот нуклеарен договор, изразија разочарување и загриженост поради предложените измени од страна на Техеран во текстот договорен во претходните рунди.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close