БизнисБизнис.Портал

Европските берзи ја започнаа неделата со добивки и покрај Омикрон

Главните индекси на водечките европски берзи се зголемија во трговската недела и покрај широко распространетата загриженост за новооткриената верзија на коронавирус Омикрон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close