0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветОпштествоХроникаХроника.Портал

Европскиот суд за човекови права го одби барањето на Орце Камчев  да биде пуштен во домашен притвор

Од Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) ни беше потврдено дека е одбиено барањето на адвокатите на бизнисменот Орце Камчев, со кое се бараше на државата да и се изрече времена мерка, односно да им се наложи на македонските власти да го пуштат Камчев во домашен притвор и да му бидат извршени прегледи од кардиолог, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close