0_Web_АктуелноДописници СветЕвропа

Европскиот парламент ја тужи Комисијата за неактивност за владеење на правото

Правната служба на Европскиот парламент денеска поднесе тужба против Европската комисија до Европскиот суд на правдата поради тоа што не ја применила регулативата со која исплатата на средства од европскиот буџет е условена со владеење на правото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close