ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Европската Унија го поздрави резултатот од српскиот референдум за уставни измени

Граѓаните на Србија вчера беа повикани да гласаат за уставни измени со цел „зајакнување на независноста на судството“, а исходот го поздрави Европската Унија, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close