ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Европската комисија испраќа нов пакет итна финансиска помош за Украина

Новиот пакет вклучува 1,2 милијарди макрофинансиска помош, која треба да одговори на финансиските потреби на Украина поради конфликтот. Покрај оваа помош во заеми, Комисијата најави двојно зголемување на грантот за Украина, што значи нови 120 милиони евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close