БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Европратеникот Андрулакис и поранешниот премиер Папандреу во вториот круг за лидер на грчката партија Движење на промена

Со масовна излезност и продолжување на избирачкиот процес, поради големиот одѕив, синоќа заврши првиот круг од изборите за претседател на грчката партија Движење на промена, поранешно ПАСОК, а прв е европратеникот Никос Андрулакис, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close