0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Европа е регион со највисока стапка на раст на кибер напади во светот

Најголем пораст на ширењето на кибер напади во светот во 2021 година е регистриран во Европа (68 отсто) и Северна Америка (61отсто), се вели во извештајот на израелскиот провајдер за кибер безбедност Check Point.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close