БизнисЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Еврокомисијата ќе ги објави плановите за надминување на зависноста на ЕУ од руските фосилни горива

Европската комисија денеска треба да ги открие долго најавуваните предлози како ЕУ да ја надмине зависноста од увозот на руски фосилни горива, особено природниот гас

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close