0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

Еврокомесарот Вархеји против одвојување на Северна Македонија и Албанија

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изјави дека работи до декември да се одржи првата Меѓувладина конференција со Северна Македонија заедно со Албанија, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close