Посетете ја новата веб страна на МИА
АБНА

Еврокомесарката Марија Габриел на конференција во Софија ги најави претстојните иницијативи за Западен Балкан

Од 2023 година ќе ја отвориме иницијативата Европски универзитетски сојузи за сите партнери од Западен Балкан, без разлика дали се придружни земји или не, на програмата Еразмус+. Ова го соопшти европската комесарка за иновации, научно истражување, култура, образование и млади Марија Габриел на конференцијата во Софија за Западен Балкан и посочи дека иницијативата им овозможува на универзитетите да работат заедно

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close