0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Евроинтеграцијата на Северна Македонија, тема на традиционалната средба на Османи со амбасадорите од Вишеградската четворка

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска одржа средба со амбасадорите на земјите од Вишеградската група - Иштван Ласло Дукс од Унгарија, Мирослав Томан од Чешката Република, од Полска Војчех Тичињски и со амбасадорот од Словачка Хенрик Маркуш, со кои разговараше за предизвиците во процесот на проширување и чекорите во претстојниот период.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close