Балкан

Евакуирани 172 патника по пожар во метрото во Букурешт

Движењето на метрото на линијата М2 денеска беше запрено откако беше регистриран пожар во реонот на подземната станица Пјата Романа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close