БизнисБизнис.ПорталОригинални текстови

ЕБОР: Регионалната програма за Западен Балкан GEFF продолжува со финансирање од 135 милиони евра

За помалку од четири години, повеќе од 9,000 домаќинства во Западен Балкан инвестираа над 45 милиони евра во технологии за заштеда на енергија како што се изолација, топлински пумпи, нови прозори или соларни панели, благодарение на регионалната Програма за финансирање на зелената економија (GEFF).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close