БизнисЕкономијаОригинални текстови

ЕБОР: Поддршка за корпоративното управување во Северна Македонија

Со воведувањето на новиот корпоративен кодекс на управување, објавен денес, Македонската берза превзема уште еден значаен чекор кон прифаќање на Европските стандарди за локалните пазари на капитал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close