БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

ЕБОР и ЕУ ќе финансираат дел од автопатот од Скопје до Блаце

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) и Европската Унија финансираат нов дел од автопатот од Скопје до надвозникот кај Блаце, во близина на границата со Косово. Новиот пат ќе обезбеди побрза и полесна конекција за трговијата и граѓаните, соопштија од канцеларијата на ЕБОР во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close