СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Дутерте: Преземам одговорност, но нема да ми суди Меѓународниот кривичен суд

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте потврди дека ја презема целосната одговорност за војната против дрогата, во која досега се убиени илјадници луѓе и нагласи дека никогаш нема да му суди Меѓународниот кривичен суд.

Back to top button
Close
Close