Политички партии

ДУИ распишаа конкурс за претседатели и членови на раководствата на локалните ограноци

Изборната комисија на Демократската унија за интеграција, на седницата одржана на 19 мај 2022 година во Тетово, објави Јавен повик за избор на кандидати за членови на Претседателството, за претседатели на ограноци и кандидати за членови на Претседателството на Локалниот совет и кандидати за претседатели на локалните совети на ДУИ во Тетово, Гостивар, Теарце, Желино, Боговиње, Студеничане, Врапчиште, Брвеница, Долнени и Чашка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close