Политички партии

ДУИ: Позитивни реакции на целиот демократски свет за историската одлука „за“ францускиот предлог

Демократската унија за интеграција ги поздравува позитивни реакции на целиот демократски свет за историската одлука "за" францускиот предлог донесена од Собранието на Северна Македонија, кој ја запечати идеолошката ориентација на земјата без друга алтернатива, онаа за интеграција во Европската Унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close